Aktualności

Kamishibai w bibliotece

 Niecodzienne spotkanie z książką, w ramach promocji literatury i czytelnictwa.


Zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas 0-III do udziału w zajęciach organizowanych w czytelni BP w Łomży z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku Kamishibai.

Zapisy na zajęcia: tel. 216-23-57, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy również do wypożyczania parawanu teatrzyku oraz książek w formie kart Kamishibai. Obecnie posiadamy sześć książek: Szukając Marudka, Kotka Milusia, Legenda o Skarbniku, Rower Walentynki, Groszki, Mój przyjaciel Kemushi.

 

Szukajac_marudka Kotka_Milusia
Szukając Marudka Kotka Milusia
Rower_Walentynki Groszki

Rower Walentynki

Groszki

Legenda_o_skarbniku

Moj_przyjaciel_Kamushi

Legenda o Skarbniku

Mój przyjaciel Kemushi

   Teatrzyk Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazów wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Plansze
z ilustracjami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zawiera tekst oraz miniaturę obrazu. Kamishibai jako alternatywna metoda pracy z dziećmi, może być wykorzystywana w różnych miejscach: w domu, w bibliotekach, szkołach
i przedszkolach – zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Pomaga wyciszyć, rozbudzić wyobraźnię a także rozwija zainteresowania literaturą i sztuką.

Facebook